Thule Urban Glide - kmitání a vibrace předního kolečka

Článek popisuje problémy, které se objevují s předním kolečkemj a možnosti jejich řešení.

U kočárků Thule Urban Glide 2 vyrobených cca do poloviny roku 2020 s modrými prvky se po určité době používání objevuje problém s kmitáním či vibrováním předního kolečka, které není zaaretované, už při trochu rychlejší chůzi. 

Často je tento problém chybně identifikován jako problém s ložisky a pod.  Problém je způsoben opotřebovaným plastovým dílem v uložení čepu předního kola. Řešení je výměna tohoto dílu, která se dá zvládnout svépomocí, případně svěřit vozík našemu servisu.

Vibrace předního kola při zamčené aretaci

Kmitání je pravděpodobně způsobeno pololením matky mechanismu, který slouží pro nastavení směru předního kola. Obvykle stačí tuto matici dotáhnout (klíč číslo 8). viz. obrátky pod článkem.

 

Vrzání a praskání při chůzi v předním kolečku (model 2021)

 U modelů 2021 a u posledních kusů kočárku z roku 2020 bylo původní uložení čepu předního kola nahrazeno vylepšeným systémem a zatím nevykazuje výše uvedený problém, který se objevil u modelu z 2018 - 2020. Občas se u těchto kočárků objevuje nepříjemný praskavý zvuk v "předním kolečku". Obvykle bývá způsoben několika příčinami - uvolněním blatníku předního kolečka - pro utažení šroubu je třeba demontovat přední kolečko. Někdy je třeba demontovat plastový kryt předního kolečka a dotahnout šroub čepu vydlice předního kola, případně ho trochu promazat vazelínou.

 

Pokud budete chtít poradit se servisem, případně existující problém pomoci odstranit, neváhejte se na nás obrátit viz. kontakt.

Uložení předního kolečka - model 2018 - 2020

 

 


Vytisknout   E-mail

Další články